Saorge

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saorge
Komunë
noform
Pamje nga Saorge
Stema_figura
Vendndodhja
Saorge is located in Franca
Saorge
Saorge
43°59′14″V 7°33′09″L / 43.987222222222°V 7.5525°L / 43.987222222222; 7.5525Koordinatat: 43°59′14″V 7°33′09″L / 43.987222222222°V 7.5525°L / 43.987222222222; 7.5525
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 86.78 km2
Lartësia 513 m (m.n.d.)
Popullsia 442 banorë
Dendësia 5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06540
INSEE 06132
Faqja Zyrtare http://www.saorge.fr


Saorge është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saorge ka një popullsi prej 442 banorë dhe sipërfaqe 86.78 km², me një dendësi prej 5 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saorge – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale