Saori Ariyoshi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saori Ariyoshi
Saori Ariyoshi FIFA Women's World Cup CMR vs JPN June 12th, 2015.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëSaori Ariyoshi
Data e lindjes (1987-11-01) 1 Nëntor, 1987 (33 vjeç)
Vendi i lindjesSaga, Japonia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2008TEPCO Mareeze3(0)
2010–Nippon TV Beleza142(7)
Ekipi kombëtar
2012–Japonia63(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Saori Ariyoshi (有吉 佐織 Ariyoshi Sayori?, lindur më 1 Nëntor 1987) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 63 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2012 5 0
2013 8 0
2014 17 0
2015 12 1
2016 7 0
2017 0 0
2018 14 0
Gjithsej 63 1

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2012, 2013, 2014, 2015 Arkivuar 11 gusht 2018 tek Wayback Machine, 2016, 2018 Japan Football Association(japonisht)