Saori Takarada

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saori Takarada
Të dhënat personale
Emri i plotëSaori Takarada
Data e lindjes (1999-12-27) 27 Dhjetor, 1999 (20 vjeç)
Vendi i lindjesToyama, Japonia
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualCerezo Osaka Sakai
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2013–Cerezo Osaka Sakai
Ekipi kombëtar
2019–Japonia3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Saori Takarada (宝田 沙織 Takarada Saori?, lindur më 27 Dhjetor 1999) është një futbolliste japoneze.[1]

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 3 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2019 3 0
Gjithsej 3 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]