Sausses

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sausses
Komunë
noform
Pamje nga Sausses
Stema_figura
Vendndodhja
Sausses is located in Franca
Sausses
Sausses
44°00′31″V 6°46′55″L / 44.008611111111°V 6.7819444444444°L / 44.008611111111; 6.7819444444444Koordinatat: 44°00′31″V 6°46′55″L / 44.008611111111°V 6.7819444444444°L / 44.008611111111; 6.7819444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.68 km2
Popullsia 121 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04320
INSEE 04202


Sausses është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Sausses ka një popullsi prej 121 banorë dhe sipërfaqe 14.68 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sausses – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale