Sauverny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sauverny
Komunë
noform
Pamje nga Sauverny
Stema_figura
Vendndodhja
Sauverny is located in Franca
Sauverny
Sauverny
46°18′55″V 6°06′53″L / 46.315277777778°V 6.1147222222222°L / 46.315277777778; 6.1147222222222Koordinatat: 46°18′55″V 6°06′53″L / 46.315277777778°V 6.1147222222222°L / 46.315277777778; 6.1147222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Gex
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.89 km2
Popullsia 1059 banorë
Dendësia 560 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01220
INSEE 01397


Sauverny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Sauverny ka një popullsi prej 1059 banorë dhe sipërfaqe 1.89 km², me një dendësi prej 560 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]