Sauze

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sauze
Komunë
noform
Pamje nga Sauze
Stema_figura
Vendndodhja
Sauze is located in Franca
Sauze
Sauze
44°05′16″V 6°50′06″L / 44.087777777778°V 6.835°L / 44.087777777778; 6.835Koordinatat: 44°05′16″V 6°50′06″L / 44.087777777778°V 6.835°L / 44.087777777778; 6.835
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.77 km2
Popullsia 82 banorë
Dendësia 3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06470
INSEE 06133


Sauze është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Sauze ka një popullsi prej 82 banorë dhe sipërfaqe 27.77 km², me një dendësi prej 3 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sauze – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale