Jump to content

Savigneux, Ain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Savigneux
VendiFranca
RajoniAuvergne-Rhône-Alpes
DepartamentiAin
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Savigneux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Savigneux ka një popullsi prej 1236 banorë dhe sipërfaqe 14.75 km², me një dendësi prej 84 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]