Savines-le-Lac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Savines-le-Lac
Komunë
noform
Pamje nga Savines-le-Lac
Stema_figura
Vendndodhja
Savines-le-Lac is located in Franca
Savines-le-Lac
Savines-le-Lac
44°31′33″V 6°24′18″L / 44.525833333333°V 6.405°L / 44.525833333333; 6.405Koordinatat: 44°31′33″V 6°24′18″L / 44.525833333333°V 6.405°L / 44.525833333333; 6.405
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.13 km2
Lartësia 790 m (m.n.d.)
Popullsia 1069 banorë
Dendësia 43 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05160
INSEE 05164
Faqja Zyrtare http://www.savines-le-lac.fr


Savines-le-Lac është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Savines-le-Lac ka një popullsi prej 1069 banorë dhe sipërfaqe 25.13 km², me një dendësi prej 43 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Savines-le-Lac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale