Savournon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Savournon
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Savournon is located in Franca
Savournon
Savournon
44°25′20″V 5°47′28″L / 44.422222222222°V 5.7911111111111°L / 44.422222222222; 5.7911111111111Koordinatat: 44°25′20″V 5°47′28″L / 44.422222222222°V 5.7911111111111°L / 44.422222222222; 5.7911111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 39.23 km2
Popullsia 241 banorë
Dendësia 6 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05700
INSEE 05165
Faqja Zyrtare http://www.savournon.fr


Savournon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Savournon ka një popullsi prej 241 banorë dhe sipërfaqe 39.23 km², me një dendësi prej 6 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Savournon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale