Sawako Yasumoto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sawako Yasumoto
Të dhënat personale
Emri i plotëSawako Yasumoto
Data e lindjes (1990-07-06) 6 Korrik, 1990 (29 vjeç)
Vendi i lindjesShizuoka, Japonia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
????–2011TEPCO Mareeze
2011JEF United Chiba
2012–Mynavi Vegalta Sendai
Ekipi kombëtar
2010Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Sawako Yasumoto (安本 紗和子 Yasumoto Sawako?, lindur më 6 Korrik 1990) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2010 2 0
Gjithsej 2 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2010 Japan Football Association(japonisht)