Sekulica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sekulica
Fshat
noform
Vendndodhja
Sekulica is located in Maqedonia e Veriut
Sekulica
Sekulica
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Verilindor
Komuna Kratovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 591 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Prefiksi (+389) 031
Targa KU
Koordinatat 42° 02′ 43″ Veri

22° 02′ 59″ Lindje

Popullsia 171 banorë (2002)