Jump to content

Sellca (Krushevë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Sellcë (Krushevë))
Sellca (Krushevë)
Селце
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej22


Fshati Sellca ka një popullsi të vogël prej vetëm 22 banorësh dhe është në fazën e shuarjes.Është i banuar vetëm nga maqedonasit.