Jump to content

Arileva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Arilevë)
Arileva
Арилево
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej13

Arileva është vendbanim në Ish Republikën Jugosllave të Maqedonisë.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Fshati Arileva është i banuar nga maqedonas ,por popullsia e këtij fshati është ne fazën e shuarjes,dhe më 2002 doli se ka vetëm 13 banorë.

Tabela e Popullsisë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombësia Banorë %
Maqedonas 13 100 %