Arileva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arileva
Fshat
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pellagonia
Komuna Krushevë
Popullsia 13 banorë (2002)

Arileva është vendbanim në Ish Republikën Jugosllave të Maqedonisë.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Fshati Arileva është i banuar nga maqedonas ,por popullsia e këtij fshati është ne fazën e shuarjes,dhe më 2002 doli se ka vetëm 13 banorë.

Tabela e Popullsisë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombësia Banorë %
Maqedonas 13 100 %