Jump to content

Millosheva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Milloshevë)
Millosheva
Милошево
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej50

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Fshati Milloshevë është fshat i Komunës së Krushevës, Republikës së Maqedonisë.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Fshati ka një popullsi të vogël si pasojë e shtimit të vogël të popullatës sllave. Është i banuar nga maqedonasit dhe Serbët.

Tabela e Popullsisë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombësia Banorë %
Maqedonas 38 76 %
Serbë 12 24%