Millosheva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Millosheva
Милошево
Fshat
Панорама на Милошево.jpg
Popullsia
 • Total50

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Fshati Millosheva është fshat i Komunës së Krushevës, Republikës së Maqedonisë.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Fshati ka një popullsi të vogël si pasojë e shtimit të vogël të popullatës sllave. Është i banuar nga maqedonasit dhe Serbët.

Tabela e Popullsisë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombësia Banorë %
Maqedonas 38 76 %
Serbë 12 24%