Selonnet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Selonnet
Komunë
noform
Pamje nga Selonnet
Stema_figura
Vendndodhja
Selonnet is located in Franca
Selonnet
Selonnet
44°22′16″V 6°18′40″L / 44.371111111111°V 6.3111111111111°L / 44.371111111111; 6.3111111111111Koordinatat: 44°22′16″V 6°18′40″L / 44.371111111111°V 6.3111111111111°L / 44.371111111111; 6.3111111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.55 km2
Popullsia 438 banorë
Dendësia 15 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04140
INSEE 04203
Faqja Zyrtare http://www.chabanon-selonnet.com/


Selonnet është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Selonnet ka një popullsi prej 438 banorë dhe sipërfaqe 29.55 km², me një dendësi prej 15 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Selonnet – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale