Senez

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Senez
Komunë
noform
Pamje nga Senez
Stema_figura
Vendndodhja
Senez is located in Franca
Senez
Senez
43°54′49″V 6°24′25″L / 43.913611111111°V 6.4069444444444°L / 43.913611111111; 6.4069444444444Koordinatat: 43°54′49″V 6°24′25″L / 43.913611111111°V 6.4069444444444°L / 43.913611111111; 6.4069444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 70.27 km2
Popullsia 166 banorë
Dendësia 2 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04270
INSEE 04204


Senez është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Senez ka një popullsi prej 166 banorë dhe sipërfaqe 70.27 km², me një dendësi prej 2 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Senez – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale