Sergy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sergy
Komunë
noform
Pamje nga Sergy
Vendndodhja
Sergy is located in Franca
Sergy
Sergy
49°10′57″V 3°34′12″L / 49.1825°V 3.57°L / 49.1825; 3.57Koordinatat: 49°10′57″V 3°34′12″L / 49.1825°V 3.57°L / 49.1825; 3.57
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Qarku Arrondissement Gex
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.32 km2
Popullsia 160 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02130
INSEE 02712


Sergy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Sergy ka një popullsi prej 160 banorë dhe sipërfaqe 13.32 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referencat[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

 Commons: Sergy (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale