Serres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Serres
Komunë
noform
Pamje nga Serres
Stema_figura
Vendndodhja
Serres is located in Franca
Serres
Serres
44°25′43″V 5°42′54″L / 44.428611111111°V 5.715°L / 44.428611111111; 5.715Koordinatat: 44°25′43″V 5°42′54″L / 44.428611111111°V 5.715°L / 44.428611111111; 5.715
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.57 km2
Lartësia 680 m (m.n.d.)
Popullsia 1229 banorë
Dendësia 66 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05700
INSEE 05166


Serres është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Serres ka një popullsi prej 1229 banorë dhe sipërfaqe 18.57 km², me një dendësi prej 66 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Serres (Hautes-Alpes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale