Seydou Doumbia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Seydou Doumbia
Të dhënat personale
Emri i plotëSeydou Doumbia
Data e lindjes (1987-12-31) 31 Dhjetor, 1987 (33 vjeç)
Vendi i lindjesYamoussoukro, Bregu i Fildishtë
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2003Athlétic Adjamé
2004Toumodi
2005Denguelé
2006-2007Kashiwa Reysol
2008Tokushima Vortis
2008-2010Young Boys
2010-2015CSKA Moscow
2015-Roma
Ekipi kombëtar
2008–Stampa:CIVf36(9)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Seydou Doumbia (lindur më 31 Dhjetor 1987) është një futbollist.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për kombëtaren fildishtase ka luajtur 36 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:CIVf
Vite Ndeshje Gola
2008 1 0
2009 3 1
2010 6 0
2011 3 0
2012 5 0
2013 1 0
2014 3 1
2015 9 2
2016 0 0
2017 3 4
Gjithsej 36 9

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]