Seyne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Seyne
Komunë
noform
Pamje nga Seyne
Stema_figura
Vendndodhja
Seyne is located in Franca
Seyne
Seyne
44°21′02″V 6°21′23″L / 44.350555555556°V 6.3563888888889°L / 44.350555555556; 6.3563888888889Koordinatat: 44°21′02″V 6°21′23″L / 44.350555555556°V 6.3563888888889°L / 44.350555555556; 6.3563888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 84.27 km2
Popullsia 1392 banorë
Dendësia 17 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04140
INSEE 04205
Faqja Zyrtare http://www.seynelesalpes.fr/


Seyne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Seyne ka një popullsi prej 1392 banorë dhe sipërfaqe 84.27 km², me një dendësi prej 17 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Seyne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale