Shëtitësi i universit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shëtitësi i universit
Titulli alternativ Shëtitësi i vogël
Wander Over Yonder
Zhanri Animim
Aventura
Komedi
Krijuar nga Craig McCracken
Regjisori Craig McCracken
Dave Thomas
Eddie Trigueros
Lauren Faust
Aaron Springer
Benjamin Balistreri
Justin Nichols
Dubluar nga Jack McBrayer
April Winchell
Keith Ferguson
Tom Kenny
Kompozitori i intros Two Man Gentlemen Band
Intro "Wander Over Yonder Main Title"
Kompozitor(ët) Andy Bean
Shteti ShBA
Gjuhë(t) Anglisht
Sezone 2
Episode 43 (lista e episodeve)
Prodhimi
Producent(ët) ekzekutiv Craig McCracken
Producent(ët) Dave Thomas
Kohëzgjatja 22 minuta
Studio(t) Disney Television Animation
Transmetimi
Programi origjinal Disney Channel
Disney XD
Formata e figurës HDTV 1080i
Formata e audios Stereo
Transmetimi i parë 16 gusht 201327 qershor 2016
Lidhje të jashtme
Faqja zyrtare
Faqja në IMDb
Faqja në TV.com

Shëtitësi i universit ose Shëtitësi i vogël (titulli origjinal: Wander Over Yonder) është një serial i animuar amerikan, krijuar nga Craig McCracken. Seriali për herë të parë u transmetua në kanalin televiziv Disney Channel më 16 gusht 2013 dhe Disney XD. Në Shqipëri, ky serial transmetohet në kanalin Bang Bang më 1 gusht 2016, pjesë e platformës DigitAlb.

Përmbajtja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Personazhet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Personazhet kryesorë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Wander
  • Sylvia
  • Lord Hater
  • Commander Peepers

Personazhet dytësorë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Zërat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Roli Anglisht Shqip
Wander Jack McBrayer ?
Sylvia April Winchell ?
Lord Hater Keith Ferguson ?
Commander Peepers Tom Kenny ?

Episodet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]