Sh.B. Buzuku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Ndërmarrja botuese Gjon Buzuku është themeluar më 26 gusht 1990Prishtinë, Kosovë.

Historiku[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Botimet e para, dhe ato që pasuan për disa vjet me rradhë, ishin të autorëve disidentë shqiptarë e të huaj, vepra e të cilëve ishte jashtë komunikimit kohë e kohë : Adem Demaçi, Faik Konica, Ernest Koliqi, Martin Camaj, Musine Kokalari, Kasëm Trebeshina, Zef Skiroi, Solzhenicin e kështu me radhë.[nevojitet citimi]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]