Shoku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Ky artikull merret me shprehjen Shoku për kuptimet tjera të kësaj fjale shiko këtu

Shoku është miku apo dashamiri me të cilin endet dhe kalonë një pjesë të jetës njeriu.