Shopsko Rudari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shopsko Rudari
Fshat
noform
Vendndodhja
Shopsko Rudari is located in Maqedonia e Veriut
Shopsko Rudari
Shopsko Rudari
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Verilindor
Komuna Kratovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 451 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Prefiksi (+389) 031
Targa KU
Koordinatat 42° 04′ 22″ Veri

22° 00′ 58″ Lindje

Popullsia 143 banorë (2002)