Shoqata Çamëria

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Shoqata Çameria është një organizatë politike kombëtare që mbështet të drejtat e shqiptarëve çamë dhe avokimin e çështjes çame.[1] Është një nga OJQ-të kryesore në Shqipëri.[2] Ajo u krijua më 22 janar 1991, gjë që e bën atë një nga OJQ-të e para të regjistruara që nga pluralizmi..[3]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Shoqata "Cameria": Qeveria te nderhyje per pronat tona ne Greqi !". tiranachat.net. 29 gusht 2008. Arkivuar nga origjinali më 2011-10-03. Marrë më 2013-07-07.
  2. ^ "Shoqata Çamëria i paraqet kėrkesat Presidentit Topi". Arkivuar nga origjinali më 8 tetor 2011. Marrë më 3 prill 2011.
  3. ^ "Njoftim nga Shoqata ÇamĂŤria". Linqet.com. 21 janar 2011. Arkivuar nga origjinali më 16 shkurt 2012. Marrë më 2013-07-07.{{cite web}}: Mirëmbajtja CS1: Datë e përkthyer automatikisht (lidhja)