Sigale

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sigale
Komunë
noform
Pamje nga Sigale
Stema_figura
Vendndodhja
Sigale is located in Franca
Sigale
Sigale
43°52′20″V 6°57′52″L / 43.872222222222°V 6.9644444444444°L / 43.872222222222; 6.9644444444444Koordinatat: 43°52′20″V 6°57′52″L / 43.872222222222°V 6.9644444444444°L / 43.872222222222; 6.9644444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.62 km2
Popullsia 206 banorë
Dendësia 37 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06910
INSEE 06135


Sigale është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Sigale ka një popullsi prej 206 banorë dhe sipërfaqe 5.62 km², me një dendësi prej 37 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sigale – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale