Sigonce

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sigonce
Komunë
noform
Pamje nga Sigonce
Stema_figura
Vendndodhja
Sigonce is located in Franca
Sigonce
Sigonce
43°59′49″V 5°50′25″L / 43.996944444444°V 5.8402777777778°L / 43.996944444444; 5.8402777777778Koordinatat: 43°59′49″V 5°50′25″L / 43.996944444444°V 5.8402777777778°L / 43.996944444444; 5.8402777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.97 km2
Popullsia 412 banorë
Dendësia 21 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04300
INSEE 04206


Sigonce është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Sigonce ka një popullsi prej 412 banorë dhe sipërfaqe 19.97 km², me një dendësi prej 21 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sigonce – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale