Sigottier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sigottier
Komunë
noform
Pamje nga Sigottier
Vendndodhja
Sigottier is located in Franca
Sigottier
Sigottier
44°27′18″V 5°41′31″L / 44.455°V 5.6919444444444°L / 44.455; 5.6919444444444Koordinatat: 44°27′18″V 5°41′31″L / 44.455°V 5.6919444444444°L / 44.455; 5.6919444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.33 km2
Popullsia 84 banorë
Dendësia 3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05700
INSEE 05167


Sigottier është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Sigottier ka një popullsi prej 84 banorë dhe sipërfaqe 25.33 km², me një dendësi prej 3 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sigottier – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale