Sigoyer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sigoyer
Komunë
noform
Pamje nga Sigoyer
Stema_figura
Vendndodhja
Sigoyer is located in Franca
Sigoyer
Sigoyer
44°19′09″V 5°57′30″L / 44.319166666667°V 5.9583333333333°L / 44.319166666667; 5.9583333333333Koordinatat: 44°19′09″V 5°57′30″L / 44.319166666667°V 5.9583333333333°L / 44.319166666667; 5.9583333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.3 km2
Popullsia 103 banorë
Dendësia 7 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04200
INSEE 04207


Sigoyer është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Sigoyer ka një popullsi prej 103 banorë dhe sipërfaqe 15.3 km², me një dendësi prej 7 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sigoyer (Alpes-de-Haute-Provence) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale