Jump to content

Silver Surfer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Silver Surfer

The Silver Surfer është një superhero fiktivMarvel Comics. Krijuar nga autori Stan Lee dhe artisti/ko-plotter Jack Kirby, ai për herë të parë u paraqitë në stripin The Fantastic Four #48 (mars 1966).

Në filmin Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer Silver Surfer u portretizuar nga aktori Doug Jones dhe dubluar nga Laurence Fishburne.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Fishburne is the Voice of The Silver Surfer | Superhero Hype". Arkivuar nga origjinali më 22 prill 2007. Marrë më 6 maj 2007. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)