Silvia Eisenstein

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Silvia Eisenstein
Informacione
Lindja(1917-01-05)5 Janar, 1917 Buenos Aires
PrejardhjaVenezuela
Vdekja13 Gusht 1986 (mosha 69) Karakas
Profesion(e)pianiste dhe kompozitore

Silvia Eisenstein (5 janar, 1917 - 13 gusht 1986) ishte një pianiste dhe kompozitore nga Venezuela.

Jeta[redakto | përpunoni burim]

Silvia Eisenstein lindi në vitin 1917, në Buenos Aires.Vdiq më 13 gusht 1986, në Karakas

Referencat[redakto | përpunoni burim]