Simiane-la-Rotonde

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Simiane-la-Rotonde
Komunë
noform
Pamje nga Simiane-la-Rotonde
Stema_figura
Vendndodhja
Simiane-la-Rotonde is located in Franca
Simiane-la-Rotonde
Simiane-la-Rotonde
43°58′50″V 5°33′46″L / 43.980555555556°V 5.5627777777778°L / 43.980555555556; 5.5627777777778Koordinatat: 43°58′50″V 5°33′46″L / 43.980555555556°V 5.5627777777778°L / 43.980555555556; 5.5627777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 67.86 km2
Popullsia 596 banorë
Dendësia 9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04150
INSEE 04208
Faqja Zyrtare http://www.simiane-la-rotonde.fr


Simiane-la-Rotonde është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Simiane-la-Rotonde ka një popullsi prej 596 banorë dhe sipërfaqe 67.86 km², me një dendësi prej 9 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Simiane-la-Rotonde – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale