Sisteron

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sisteron
Komunë
noform
Pamje nga Sisteron
Stema_figura
Vendndodhja
Sisteron is located in Franca
Sisteron
Sisteron
44°11′24″V 5°56′47″L / 44.19°V 5.9463888888889°L / 44.19; 5.9463888888889Koordinatat: 44°11′24″V 5°56′47″L / 44.19°V 5.9463888888889°L / 44.19; 5.9463888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Kryetari Daniel Spagnou
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 50.25 km2
Lartësia 485 m (m.n.d.)
Popullsia 7312 banorë
Dendësia 146 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04200
INSEE 04209
Faqja Zyrtare http://www.sisteron.com/


Sisteron është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Sisteron ka një popullsi prej 7312 banorë dhe sipërfaqe 50.25 km², me një dendësi prej 146 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sisteron – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale