Jump to content

Skënder Begeja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Skënder Begeja
Të dhënat vetjake
Emri i plotëSkënder Begeja
Datëlindja5 shkurt 1924
VendlindjaTirana, Shqipëria
PozicioniSulmues
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1942–1944Shprefeja?(?)
1945–1947KF Tirana
1948–1950Akademik Sofia?(?)
1952–1958KS Dinamo?(?)
Karriera ndërkombëtare
1947Shqipëria4(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Skënder Begeja (lindi më 5 shkurt 1924) ishte futbollist shqiptarë i cili ka lujatur si sulmues. Ai morri pjesë 4 herë në kombëtaren shqiptare.[1] Ai ka studiuar në gjimnazin Qemal StafaTiranë.[2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Begeja for Albanian team". eu-football.info. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ Q. Stafa High School website. "Historiku". Arkivuar nga origjinali më 12 janar 2014. Marrë më 6 gusht 2016. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)