Snooker 19

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Snooker 19 është një video lojë 2019 krijuar nga Lab42 dhe publikuar nga Ripstone Games bazuar në sportin snooker.[1] Loja u lansua më 17 prill 2019 për Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One dhe Nitendo Switch.[2][3] Snooker 19 përmban 128 nga lojtarët më të mirë në botë, përfshirë Ronnie O’Sullivan, Judd Trump, Mark Selby dhe Ding Junhui teksa kalojnë në tryezë në vendet e ikonave, përfshirë Pallatin Alexandra dhe Crucible Theatre dhe në vendet në të gjithë botën përfshirë Kinë dhe Gjermani. Lojtarët do të garojnë në çdo turne të madh duke kulmuar me Kampionatin BotërorSheffield.[4]

Loja ka pasur ngjashmëri të plotë për të gjithë lojtarët e turneut, dhe Shkolla Q, ngjarjet e kualifikimit për turneun kryesor.[5] Ndeshjet do të komentohen nga Neal Foulds, dhe David Hendon, si dhe arbitra nga Brendan Moore.[5] Ndeshjet me shumë lojtarë do të pasqyrojnë turnetë në jetë reale, me turne në lojë bashkë-ekzistues me ngjarje.[6][7]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Ripstone Games confirma Snooker 19 para Nintendo Switch - Nintenderos.com - Nintendo Switch, 3DS, Wii U". Nintenderos.com - Nintendo Switch, 3DS, Wii U. Marrë më 17 tetor 2018. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Ripstone, Lab42 & World Snooker announce 'Snooker 19'". Entertainment Focus. Marrë më 18 tetor 2018. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ Life, Nintendo. "Snooker 19 Is Cueing Up A 2019 Release On Nintendo Switch". Nintendo Life. Marrë më 17 tetor 2018. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  4. ^ "Snooker 19". Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  5. ^ a b "Back In The Game - World Snooker". World Snooker. Marrë më 1 janar 2019. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  6. ^ "Snooker 19 hands-on preview - "Authentic to the point of overkill"". pocketgamer.com. Marrë më 3 prill 2019. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  7. ^ "Snooker 2019 Cues Up For a Big Break". Kotaku UK. Marrë më 3 prill 2019. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]