Soleilhas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Soleilhas
Komunë
noform
Pamje nga Soleilhas
Stema_figura
Vendndodhja
Soleilhas is located in Franca
Soleilhas
Soleilhas
43°51′26″V 6°38′57″L / 43.857222222222°V 6.6491666666667°L / 43.857222222222; 6.6491666666667Koordinatat: 43°51′26″V 6°38′57″L / 43.857222222222°V 6.6491666666667°L / 43.857222222222; 6.6491666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34.53 km2
Popullsia 123 banorë
Dendësia 4 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04120
INSEE 04210


Soleilhas është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Soleilhas ka një popullsi prej 123 banorë dhe sipërfaqe 34.53 km², me një dendësi prej 4 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Soleilhas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale