Sorbiers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sorbiers
Komunë
Vendndodhja
Sorbiers is located in Franca
Sorbiers
Sorbiers
44°22′29″V 5°33′47″L / 44.374722222222°V 5.5630555555556°L / 44.374722222222; 5.5630555555556Koordinatat: 44°22′29″V 5°33′47″L / 44.374722222222°V 5.5630555555556°L / 44.374722222222; 5.5630555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.93 km2
Popullsia 41 banorë
Dendësia 3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05150
INSEE 05169


Sorbiers është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Sorbiers ka një popullsi prej 41 banorë dhe sipërfaqe 13.93 km², me një dendësi prej 3 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sorbiers (Hautes-Alpes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale