Souclin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Souclin
Komunë
noform
Pamje nga Souclin
Stema_figura
Vendndodhja
Souclin is located in Franca
Souclin
Souclin
45°52′34″V 5°25′06″L / 45.876111111111°V 5.4183333333333°L / 45.876111111111; 5.4183333333333Koordinatat: 45°52′34″V 5°25′06″L / 45.876111111111°V 5.4183333333333°L / 45.876111111111; 5.4183333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Belley
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.19 km2
Popullsia 264 banorë
Dendësia 20 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01150
INSEE 01411


Souclin është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Souclin ka një popullsi prej 264 banorë dhe sipërfaqe 13.19 km², me një dendësi prej 20 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]