Sourribes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sourribes
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Sourribes is located in Franca
Sourribes
Sourribes
44°08′55″V 6°00′57″L / 44.148611111111°V 6.0158333333333°L / 44.148611111111; 6.0158333333333Koordinatat: 44°08′55″V 6°00′57″L / 44.148611111111°V 6.0158333333333°L / 44.148611111111; 6.0158333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.75 km2
Popullsia 179 banorë
Dendësia 9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04290
INSEE 04211


Sourribes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Sourribes ka një popullsi prej 179 banorë dhe sipërfaqe 19.75 km², me një dendësi prej 9 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sourribes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale