Spéracèdes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Spéracèdes
Komunë
noform
Pamje nga Spéracèdes
Stema_figura
Vendndodhja
Spéracèdes is located in Franca
Spéracèdes
Spéracèdes
43°38′55″V 6°51′31″L / 43.648611111111°V 6.8586111111111°L / 43.648611111111; 6.8586111111111Koordinatat: 43°38′55″V 6°51′31″L / 43.648611111111°V 6.8586111111111°L / 43.648611111111; 6.8586111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.46 km2
Popullsia 1286 banorë
Dendësia 372 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06530
INSEE 06137


Spéracèdes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Spéracèdes ka një popullsi prej 1286 banorë dhe sipërfaqe 3.46 km², me një dendësi prej 372 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Spéracèdes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale