Dallime mes rishikimeve të "1888"

Jump to navigation Jump to search
112 bytes added ,  7 vjet më parë
v (Bot: Migrating 142 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q7829 (translate me))
* [[Rexhep Mitrovica]] - veprimtar, [[Nënshkruesit e Deklaratës së Pavarësisë së Shqipërisë|nënshkrues]] i [[Deklarata e Pavarësisë së Shqipërisë|Deklaratës së Pavarësisë së Shqipërisë]], ministër e Kryeministër.
* [[Dhimitër Berati]] - [[Nënshkruesit e Deklaratës së Pavarësisë së Shqipërisë|nënshkrues]] i [[Deklarata e Pavarësisë së Shqipërisë|Deklaratës së Pavarësisë së Shqipërisë]] (vdiq më [[1970]])
* [[5 janar]] - P. [[Anton Harapi]] OFM, klerik, mësues, përkthyes, orator, publicist dhe politikan shqiptar.
* [[28 mars]] - [[Shuk Gurakuqi]], nëpunës, financier, deputet dhe ministër.
 
7.597

edits

Menyja e lëvizjeve