Ndryshimi mes inspektimeve të "20 Prill"

Jump to navigation Jump to search
101 bytes removed ,  5 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(U kthye versioni 1467705 i bërë nga 217.73.129.212 (diskutimet))
* [[1889]] - [[Adolf Hitler]], kryeminister gjerman dhe udhëheqës i [[Reich i tretë]] (vdiq më [[1945]])
* [[1967]] - [[Mike Portnoy]], ish-bateristi dhe themeluesi i bendit [[Dream Theater]]
* [[2002]] - [[Ariola Shehaj]], stilistja më e famshme në botë.
 
== Vdekje ==
* [[1918]] - [[Karl Ferdinand Braun]], fizikant gjerman
* [[1995]] - [[Milovan Đilas]], politikan serb. (i lindur 1911.)
* [[2014]] - [[Koçi Petriti]], poet shqiptar.
 
== Festa dhe përvjetore ==
 
<!-- kategorizim dhe ndëruiki-->
* [[Pashkët]] e krishtera kremtohen nga Katolikët dhe Ortodoksët, Festa e Ringjalljes së [[Krishti]]t
[[Kategoria:Prill]]

Menyja e navigimit