Dallime mes rishikimeve të "Humori"

Jump to navigation Jump to search
4 bytes added ,  15 vjet më parë
v
Robot: Automated text replacement (-per +për )
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (Ndryshimet e 82.114.68.178 u kthyen mbrapsht, artikulli tani ndodhet në versionin e fundit nga Thijs!bot.)
v (Robot: Automated text replacement (-per +për ))
* "''Une kam nje ndjenje te mprehte te qesharakes, por jo ndjenje humori." [[Edward Albee]]
 
* "''[[Gazi (humor)|Gazi]] eshte si nje shkrepje vetëtime, qe shperthen mes nje reje te erret, dhe xixellon perpër nje çast; hareja mban nje lloj dite-shkelqimi ne mendje, dhe e mbush ate me nje qetesi te vazhdueshme dhe te perhershme." [[Joseph Addison]]
 
* "''Sekreti i humorit eshte befasia''." [[Aristoteli]]
* "''Mes atyre qe pelqej ose admiroj, nuk mund te gjej emerues te perbashket, por midis atyre qe dua, mundem: te gjithe ata qe me bejne te qesh." '''W. H. Auden'''
 
* "''Perfytyrimi i eshte dhene njeriut perpër te shperblyer ate qe ai nuk eshte, dhe ndjenja e humorit perpër ta ngushelluar perpër ate cfare ai eshte." [[Francis Bacon]]
 
* "''Nje njeri pa ndjenjen e humorit eshte si nje qerre pa kercim - troshitje nga cdo guralec ne rruge." [[Henry Ward Beecher]]
12.976

edits

Menyja e lëvizjeve