Dallime mes rishikimeve të "Selaniku"

Jump to navigation Jump to search
178 bytes added ,  6 vjet më parë
v
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
vNo edit summary
Selaniku ka të zhvilluar shumë sportin. Ka 3 stadiume të medha ku ato janë : Kaftanzoglio Stadium, Toumba Stadium dhe Kleanthis Vikelidis. Në qytet gjenden këto skuadra : Iraklis, PAOK, Aris që luajnë në Super Ligen e Greqise.
 
== ShihObjektët edhefetare ==
* [[GreqiaAjasofja (Selanik)]]
* [[Xhamia Alaxha Imaret]]
* [[Xhamia e Bajazitit]]
* [[Xhamia e Hamza Beut]]
* [[Xhamia e Kasëmit]]
* [[Xhamia e Re (Selanik)]]
* [[Xhamia Sulltan Hortaç]]
 
{{reflist}}
1.368

edits

Menyja e lëvizjeve