Dallime mes rishikimeve të "Nexhat Daci"

Jump to navigation Jump to search
1 byte added ,  5 vjet më parë
përmirësime teknike, zëvendësova: Korrik → korrik duke përdorur AWB
(përmirësime teknike, zëvendësova: Korrik → korrik duke përdorur AWB)
'''Nexhat Daci''' ka lindur më [[26 Korrikkorrik]] [[1944]] në [[Tërnoci i Madh|Tërnoc]]. [[Politikan]] kosovar nga [[Lidhja Demokratike e Dardanisë]] (LDD). Kryetar i [[Kuvendi i Kosovës|Kuvendit të Kosovës]] gjatë periudhës [[2001]]-[[2006]], profesor i [[kimi]]së, doktor i [[shkenca]]ve të kimisë nga [[Universiteti i Zagrebit]]. Anëtar i [[Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës|Akademisë së Shkencave dhe të Arteve të Kosovës]], [[Akademisë Evropiane për çështje mjedisi]] dhe [[American Chemical Society]].
 
== Jeta ==
* 2. Akademia Evropiane për çështje mjedisi, Tybingen, Gjermani nga 1987.
* 3. American Chemical Society nga 1985.
 
{{biografi-cung}}
 
[[Kategoria:Biografi shqiptarësh]]
[[Kategoria:Njerëz që jetojnë]]
[[Kategoria:Student i Universitetit të Zagrebit]]
 
 
{{biografi-cung}}
37.617

edits

Menyja e lëvizjeve