Jump to content

Dallime mes rishikimeve të "Châteauneuf-de-Chabre"

v
clean up, zëvendësova: ??? → AAA (2), hoqa: AAAChâteauneuf-de-ChabreAAA duke përdorur AWB
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (Bot: Migrating 2 interwiki links, now provided by Wikidata on d:Q1017798)
v (clean up, zëvendësova: ??? → AAA (2), hoqa: AAAChâteauneuf-de-ChabreAAA duke përdorur AWB)
???Châteauneuf-de-Chabre???
{{Komunë në Francë
|Qyteti =Châteauneuf-de-Chabre
|Harta_foto =
}}
'''Châteauneuf-de-Chabre''' është një [[Komunat e Francës|komunë]] [[Francë|franceze]], e cila ndodhet në [[Departamentet e Francës|departamentin]] [[Hautes-Alpes]] të [[Rajonet e Francës|rajonit]] [[Provence-Alpes-Côte d'Azur]]. Châteauneuf-de-Chabre ka një popullsi prej 332 banorë dhe sipërfaqe 23.9  km², me një dendësi prej 14 banor/km².
 
== Referencat ==
{{commonscat|Châteauneuf-de-Chabre}}
*[https://www.insee.fr/fr/recherche/recherche-geographique?geo=COM-05034 INSEE]
{{clear}}{{Franca-cung}}
 
[[Kategoria:Komuna në Hautes-Alpes|Châteauneuf-de-Chabre]]
 
 
{{Franca-cung}}
37.617

edits