Dallime mes rishikimeve të "Meg Whitman"

Jump to navigation Jump to search
12 bytes added ,  3 vjet më parë
 
Si drejtorreshë e Përgjithshëm e Divizionit Playskool të Hasbro, ajo mbikqyri menaxhimin global dhe marketingun e dy markave të fëmijëve, Playskool dhe Z. Potato Head duke filluar në Janar të vitit 1997. Ajo gjithashtu importoi Teletubbies shfaqjen televizive për fëmijë të Mbretërisë së Bashkuar në U.S.<ref name=aware>{{Cite book|title=Strategic management: awareness and change|last=John, Frank|first=Thompson Martin|publisher=Cengage Learning EMEA|year=2005|page=201|isbn=978-1-84480-083-4}}</ref>
 
===eBay===
 
==Referenca==

Menyja e lëvizjeve