Dallime mes rishikimeve të "Ené Ankiziadi"

Jump to navigation Jump to search
407 bytes added ,  3 vjet më parë
→‎Bibliografia: burimet nga en.wiki
(E re, përkthyer nga en.wiki)
 
(→‎Bibliografia: burimet nga en.wiki)
== Bibliografia ==
;Burime parësore (greke dhe romake)
* [[Homeri]], ''[[Iliada]]'' II. 819–21; V. 217–575; XIII. 455–544; XX. 75–352.
* [[Apolodori]], ''[[Biblioteka (Pseudo-Apolodori)|Biblioteka]]'' III. xii. 2; ''Epitome'' III. 32–IV. 2; V. 21.
* [[Virgjili]], ''[[Eneida]]''.
* [[Ovidi]], ''[[Metamorfoza]]'' XIII. 623-715; XIV. 75-153; 581–608.
* [[Ovidi]], ''[[Heroida]]'', VII.
* [[Livi]], 1.1-2.
* [[Dictys Cretensis]].
* [[Dares Phrygius]].
 
;Burime dytësore

Menyja e lëvizjeve